Історія школи

Пропонуємо Вам переглянути сторінки історії Ясногірської загальноосвітньої школи № 30, які починаються в далекі 30-ті роки ХХ століття.
Школа була здана в експуатацію в 1937 році. Чисельньсть учнів складала більше ніж 800 осіб, педагогічний склад – близько 50 вчителів.

Юдін Геннадій Захарович – перший директор (1937-1939), на жаль, більше ніяких відомостей не збереглося.
Шендрик Василь Омелянович очолив школу з 1939 по 1941 рік. Загинув в перші дні війни.
25 жовтня 1941 року Краматорськ був окупований німецькими військами. Споруду школи було переобладнано на фашистський шпиталь, а на I поверсі розташувалась німецька конюшня.
Деримарко Прасков’я Дмітрівна прийняла керівництво школою у вересні 1943 року, після звільнення міста, а вже в жовтні 1943 року було відновлено заняття в школі.
Чемерук Анастасія Сергіївна прийняла естафету в 1944 році.
Вже в той час в школі працював драматичний гурток (керівник Яцюк А.А.), хоровий колектив (керівник Гребенюк К. Л.), спортивні секції.

З 15 лютого 1945 року в школі почали працювати піонерська та комсомольська організації , а в кінці лютого почалось приготування гарячих сніданків для учнів.
В 1949 році школа отримала статус Ясногірської середньої школи №30.

Чемерук А. С. очолювала школу з 1944 по 1953 рік, а в наступні роки завідувала Краматорським міським відділом народної освіти.
Денисенко Микита Савелійович – директор СШ № 30 з 1953 по 1965 рік.

В 1954 році школа випустила перший післявоєнний випуск, з цього ж року стало традицією проводити свято “Першого дзвоника”.

В травні 1958 року при школі було організовано літній табор для учнів школи – жителів селища Ясногірка, в тому ж році було відкрито клас з виробництва "Навчання з підготовки овочеводів".

З вересня 1964 року М.С. Денисенко ініціював питання добудови школи.

Гребенюк Олександр Олександрович прийняв естафету в 1965 році. В цьому ж році розпочались будівельні роботи з розширення школи. Треба було прибудувати 6 класних кімнат, учительську, фіззал та їдальню. В школі було організовано роботу методичного кабінету для вчителів, обладнані кабінети фізики, біології, хімії, кабінет тех.обладнання, майстерні.

Плідно розвивалася робота на шкільній присадибній ділянці, на будівництві теплиці. Весь вирощений урожай надходив до шкільної їдальні.
В 1968 році було організовано загони: ЮДПД, сандружиць та ГО.

Волошин Вадим Олександрович – директор школи 1971-1974 роки продовжив роботу своїх попередників.
Біленко Олександр Антонович – директор СШ №30; 1974-1979 рр. Ветеран Великої Вітчизняної війни, офіцер запасу, учасник боїв на Курській дугі, боїв за Сталінград. Пішов на фронт після випускного вечора 7 августа 1941 року і дойшов До Перемоги – 1945-го. Чотири рази поранений, констужений, тричі тяжко. За героїзм і відвагу нагороджений двома орденами “Красной звезды”, орденом “Отечественной войны” I ступеня, 15 медалями.
В 1978 році в школі створено профоріентаційну кімнату, в цьому ж році учні 7-х та 9-х класів почали виїзд до табору праці та відпочинку радгоспу “Ясногорівський” в період літніх канікул, укладено договір з сільською школою (с. Золоті Пруди) про надання методичної допомоги.
Прохоров Анатолій Сергійович очолював школу з 1980 по 1985 рік. Було переобладнано більшу частину кабінетів (завезені нові меблі, шафи, столи, парти, стільці), в школі працювали : два лінгафонних кабінета, кабінет самооцінки, шкільний ляльковий театр( керівник Слюсарева Л.В.), університет для батьків.
В 80-ті роки стало традиційним проводити ранкову зарядку для всіх учнів школи, кожного тижня – санітарний день з прибиранням класних кімнат та шкільних коридорів, було введено єдині дні політінформації.
Школа стала не тільки освітницьким, але й культурним центром селища.
Завізиступ Микола Семенович стояв біля керма школи 21 рік із 75-років існування школи – з 1986 по 2007 рік.
За період його керівництва школа випустила 9 медалістів, два учні були переможцями міських предметних олімпіад, 1 учень – учасник обласної олімпіади. Карпенко Ріта – переможниця Всеукраїнського конкурсу “Кращий читач року ”.
В школі обладнано і відкрито комп’ютерний клас, відновлено хоровий спів не тільки в ЗОШ №30, а й в усіх школах міста ( шкільний хор – беззмінний переможець міських конкурсів шкільних хорів), створено шкільне дитяче об’єднання “Козацька слобода”. Козачата не раз були учасниками міських зльотів, конференцій, а в 2005-2006 н.р. – учасниками обласного фестивалю “Пісенний курінь”, загін “Нащадки Перемоги” в цьому ж році брав участь в обласному зльоті в м. Харцизьку і отримав грамоту за пошукову роботу з партизанського руху.
В школі відновлено туристичну роботу. Стали традиційними такі заходи: шкільні зльоти в лісопасадці за селищем, багатоденні походи в селище Брусіно.
В 2006-2007н.р. в школі розгорнуло свою діяльність шкільне екологічне об’єднання “Джерело”.
Раус Людмила Павлівна – третя директор-жінка - підхопила естафету керівництва школою в 2007 році.
Втілено в життя найглобальнійший проект – газифікація школи. 19 грудня 2011 року було урочисто відкрито шкільну газову котельню.

З 2017 року школу очолив молодий, перспективний та ініціативний директор Фаренник Олексій Ігорович.

Ще багато нового та цікавого чекає нашу школу попереду.

Головні літописці школи - діти, батьки та вчителі. Саме від них залежить, якою буде історія нашої школи.